Informuojame, kad svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies) produktų krepšelio formavimui bei tinkamam šios svetainės funkcionavimui. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus, bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Sutinku uždaryti

Kaip įsigyti namo projektą?

Radote patinkanti namo projektą namuprojektas.lt namaiprojektai.lt nps-projektai.lt Apie patikusį projektą informacijos gausite atsiuntę užklausimo formą, užsisakę elektroniniu paštu info@nps-projektai.lt ar tiesiog paskambinę telefonu +37060692737.

Jeigu kartotinio projekto užsakymą pateiksite  telefonu arba elektroniniu paštu, mums reikės žemiau nurodytų duomenų ir skenuotų dokumentų kopijų:
1. Žemės sklypo savininko vardas, pavardė (jei keli savininkai – jų vardai, pavardės), asmens kodas.
2. Gyvenamoji vieta.
3. Kontaktinis telefono numeris.
4. Dokumentų kopijų: nuosavybės dokumentų, sklypo plano, topografinės nuotarukos.
Duomenys bus reikalingi sudarant projekto pirkimo sutartį, taip pat  įsitikinti, ar jūsų pasirinktas namo projektas tinka jūsų sklypui.

Paruoštą projektą išsiunčiame  per kurjerį arba paštu Jūsų nurodytu adresu. Projekto įsigyjimo metu nėra būtina pas mus atvykti, tačiau,  jeigu projektą norite  pasiimti  patys, galite atvykti pas mus adresu: J. Jablonskio 16 (Šiaulių arena IVa), Šiauliai.

Statybos leidžiančio dokumento išėmimas (Techninio darbo projekto parengimas)
Norint statyti gyvenamą namą  Jums reikalingas statybą leidžiantis dokumentas. Užsakant šią paslaugą reikalingi dokumentai:

1. Specialieji architektūriniai reikalavimai (užpidyti prašymą galite vietos savivaldybės architektūros-urbanistikos skyriuje);
2. Žemės sklypo nuosavybės dokumentai;
3. Žemės sklypo planas;
4. Statinių nuosavybės dokumentai (jei sklypas užstatytas statiniais);
5. Statinių kadastrinių matavimų byla (jei sklypas užstatytas statiniais);
6. Bendrasavininkų sutikimai (jei sklypas  priklauso keliems sąvininkams);
7. Žemės sklypo topografinė nuotrauka (užsakyti galima pas matininkus, galioja 1 metus);
8. Inžinerinių tinklų prisijungimo sąlygos (Eso, Teo, miesto vandentiekis, kanalizacija, dujos) .

Statybą leidžiantį dokumentą išimame visoje Lietuvoje.

Statybos darbų kaina?

Statybų paslaugos kainą galima sužinoti atsiuntus mums gyvenamojo namo techninį darbo projektą su medžiagų kiekiais. Kelių dienų bėgyje Jums bus atsiųsta namo statybos darbų atlikimo sąmata Vilniuje,Šiauliuose ar Šiaulių, Vilniaus regione. Statybos paslaugų kainos.

Kadangi energinio naudingumo reikalavimai aukšti, klasikinės statybos sprendiniai rinkai tampa ne tokie patrauklūs ir priimtini. Kad NP5 rastų išskirtinių alternatyvių sprendimų ir sumažintų poveikį aplinkai, kad neprarastų architektūrinio išraiškingumo ir ne tik paspartintų statybas, bet ir sumažintų kainas, bendrovė pasitelkė vieną iš klasikinės statybos alternatyvų – lengvąsias plonasienes plieno konstrukcijas.

LPPK – tai šaltai suformuotos, t. y. valcuotos, lengvos plonasienių skerspjūvio profiliuočių konstrukcijos.

Šie plonasieniai plieniniai profiliai yra medinių konstrukcijų analogai dėl savo lengvumo, greito surinkimo statybos objektuose ir montavimo paprastumo. Lengvųjų plonasienių plieno konstrukcijų, taip pat kaip ir iš blokelių pastatytų, geometriniai matmenys eksploatavimo metu nekinta. Be to, pastatas visą eksploatavimo laikotarpį išlieka tvarus ir sandarus. Konstrukcijų savybės ir parinktys architektams suteikia laisvę, todėl gyventojams tai užtikrina geresnę gyvenimo kokybę. Ventiliuojamo fasado sienos, atitinkančios A++ reikalavimus, yra plonesnės už įprastines konstrukcijas, todėl išnaudojamas didesnis bendrasis vidaus patalpų plotas. Naudojamas plienas yra 100 % perdirbama medžiaga. Dėl šios priežasties neeikvojami gamtos ištekliai ir nėra atliekų. Konstrukcijos atitinka žiedinės ekonomikos principus ir yra lengvai transportuojamos. Kadangi pamatams taikomi mažesni reikalavimai, LPPK priskiriama tvariajai statybai.

 

Kiek kainuoja individualus projektavimas?

Individualaus statinio projekto ir jo suderinimo kaina priklauso nuo  statybos vietos, pastato dydžio, techninio projekto sudėties, kokių projekto dalių reikia ir jų sudėtingumo. Namų projektų orentacinė architektūrinės-statybinės dalies  projektavimo darbų kaina yra nuo 20 eur už 1m2 grindų ploto, tačiau kiekvienu atveju kainą nustatome individualiai.

Jeigu turite klausimų, skambinkite +37060692737, rašykite info@nps-projektai.lt, padėsime rasti geriausią sprendimą.

Gauname statybos leidimus visoje Lietuvoje.

Į ką atkreipti dėmesį perkant sklypą?

Į ką atkreipti dėmesį perkant sklypą? 
bendra informacija yra rekomendacinio pobūdžio. 

Sklypo VIETA yra vienas esminių dalykų, nustatančių sklypo vertę.
Perkant sklypą reikia įvertinti:
koks susisiekimas su miestu?, kokia privažiavimo kelių būklė statybiniai tecnikai, statybos laikotarpiu, kokios kelio perspektyvos gyvenant žiemą ar rudenį?, kur yra artimiausia  darželis, mokykla, ar kursuoja viešasis transportas, kur artimiausia parduotuvė?
 
Pagrindinai DOKUMENTAI:
Nuosavybės dokumentas (atkreipkite dėmesį, koks žemės naudojimo būdas ir pobūdis? Kokie yra sklypo naudojimo apribojimai, servitutai?), sklypo planas (svarbu - apsaugos zonos, apribojimai, servitutai per sklypą), topo nuotrauka gali ir nebūti, detalusis planas (jei jis buvo rengtas, būtina atkreipti dėmesį į pagrindinį  ir inžinerinį brėžinius. Jei nebuvo rengtas, pasižiūrėkite pagal sklypo vietovę galiojančius bendruosius, specialiuosius planus. Jų ieškoti reikėtų internetiniame savivaldybės puslapyje, kuriai priklauso jūsų sklypas.

Sklypo GRUNTAS:
Perkant sklypą svabu įverinti, ar sklype neauga pelkiniai augalai, ar nėra šlapia, ar aplinkinių sklypų atžvilgiu nėra žemiausia sklypo vieta. Labai svarbu išsiaiškinti, koks yra gruntas: pasiklausiti aplinkinių kaimynų (jei yra),  numatomoje namo vietoje su kastuvu iškasti 1,2m duobę ir jei gruntas kelia įtarimų, o rimtai galvojate pirkti sklypą, verta pasidaryti geologinį tyrimą, kuris preliminariai kainuoja apie  290 eur. Nuo to priklauso, kokie pamatai bus projektuojami. Jei gruntas prastas, t.y. nėra "kieto pagrindo", pamatai kainuos dvigubai brangiau (gali būti ir brangiau), nei įprasti pamatai. Tokio pobūdžio informaciją būtų geriau žinoti prieš nusiperkant sklypą, nei netikėtai sužinoti pradedant statybas.
 
Sklypo ORIENTACIJA pagal pasaulio kryptis.
Optimaliausia, kai įmanoma namo garažą ar automobilio stoginę suprojektuoti iš šiaurinės pusės, o, pavyzdžiui, miegamuosius iš rytinės ar vakarinės pusės,  svetainę iš pietinės ar vakarinės pusės ir tt.. Tada  į visas gyvenamąsias patalpas saulė pro langus pateks skirtingu laiku.  Tačiau tai projektuojama individualiai pagal sklypo padėtį bei užsakovo pageidavimus.

Inžineriniai TINKLAI
Inžineriniai tinklai yra vienas esminių dalykų, nustatančių sklypo vertę. Ar yra pažymėti esami tinklai reiktų žiūrėti topografinėje nuotraukoje. Ji turėtų būti daryta ne seniau, nei prieš metus. Joje  atkreipkite dėmesį, ar yra tinklų atvadai (kanalizacijos šulinukas, elektros įvadinė dėžutė) įvesti į jūsų sklypą. Jei vandentiekis parodytas gatvėje ar kažkur netoliese reiktų pasidomėti kam priklauso tas tinklas, ir ar bus galima prie jo prisijungti. Pagrindinis dalykas  yra, ar tinklai  topografinėje nuotraukoje, pažymėti kaip esami ar detaliajame plane ar kitokiame projekte kaip projektuojami ar planuojami tinklai. Jei inžineriniai tinklai projekte planuojami ar projektuojami, reiktų pasidomėti, kada planuojamas realus inžinerinių tinklų atvedimas ir, kas jį finansuoja (nes tai gali būti ir po 20 ar daugiau metų, jei nenumatoma miesto, miestelio plėtra į tą pusę, kur yra jūsų sklypas).

Jeigu perkate sklypą be inžinerinių tinklų - ši dalis jums mažiau aktuali, tik verta pasidomėti, kokios perspektyvos laukia pasirinktos vietovės. Tada visą dėmesį sutelkti į elektros įvadą į sklypą. Jei jo nėra prie sklypo ribos, pasidomėkite, kur arčiausiai yra transformatorinė. Jeigu jos nėra - domėkites elektros įvedimo projektu, terminais. Geriausia tai daryti elektrą tiekiančioje įmonėje. Jeigu elektros nėra, pagalvokite, kaip gaminsite elektrą statybos metu, ar įmanoma statybos laikotarpiui laikinai pasijungti elektrą. Jeigu vandentiekio ir kanalizacijos tinklai tik planuojami, tada reiktų naudotis vietiniais inžineriniais tinklais -  šachtiniu šuliniu ar giluminiu gręžiniu,  sertifikuota nuotekų kaupimo talpa, ir, jei yra galimybė suprojektuoti vietinius valymo įrengimus (tai padaryti paprasčiau kai šalia sklypo yra upelis, melioracijos griovys, sklypas didesnis nei 15 arų, kai tai numatyta detaliajame plane ). Dujotekis rečiausiai pasitaikantis inžinerinis tinklas.   Dujų tiekimo įmonėje pasidomėkite. kur yra artimiausia dujų atšaka (jei pardavėjas sako ,kad dujos šalia) ir, kiek kainuos įvadas į jūsų namą.

DRENAŽINIAI vamzdžiai  labai dažnai pasitaiko  rajoniniuose sklypuose . Tą matysite tik topo nuotraukoje, o jei jos nėra, informacijos galite  gauti melioracijos skyriuje arba savivaldybėje pagal  jūsų sklypo buvimo vietą . Jeigu drenažas yra - reikia atkreipti dėmesį: koks diametras ir ar jis neina per numatomos statybos vietą. 100mm ir didesnio diametro drenažą paprastai draudžiama naikinti, o apvedimai brangiai kainuoja, bet jie būtini. Patikslintos drenažo linijos apsaugos zona - 5 m, projektinės -15 m. Apsaugos zonoje statyti negalima, bet galima patikslinti, o patikslinus drenažo vietą nežinia į kurią pusę ji pasistums.
Jei visus punktus įvertinote ir ruošiatės pirkti sklypą prieš pasirašydami pirkimo sutartį įvertinkite ar viskas, kas yra žadama pardavėjo yra įtraukta į sutartį . Taip pat darbų atlikimo terminai ir atsakomybė.
 
Jei sklypas yra Šiaulių mieste ar Šiaulių rajone, mūsų įmonė gali suteikti išsamią informaciją apie jūsų pasirinktą sklypą. Jeigu sklypą norite įsigyti kituose Lietuvos mietuose ir rajonuose galime  pakonsultuoti, o geriausia užeiti pas vietinį architektą ar į  savivaldybę.

Ar galiu, dirbdamas užsienyje, pastatyti namą Lietuvoje?

Taip, mes teikiame šią paslaugą. Jums tik reikia paskirti techninį prižiūrėtoją. kuris prižiūrės statybos eigą ir kokybę, pagal iš anksto sudarytą darbų grafiką. Statybos darbus atliekame tik Šiaulliuose Vilniuje ir Šiaulių, Vilniuas rajonuose.

Pasiruošimas statybai ką reikia žinoti?

Naujų statinių statybos statybviečių ruošimo darbai yra:

- teritorijos valymas (esamų statinių griovimas, komunikacijų perkėlimas, medžių ir krūmų pjovimas bei kelmų rovimas, dirvožemio nukasimas);
- teritorijos aptvėrimas (jei reikia);
- apsauga nuo paviršinio ir gruntinio vandens;
- geodezijos darbai statybvietėje;
- laikinųjų ir nuolatinių kelių tiesimas, buitinių patalpų ir kitų laikinųjų pastatų statyba, laikinųjų inžinerinių tinklų tiesimas;
- gamtosaugos darbai.

Tinkamo pamatų tipo pasirinkimas

Pamatų montavimas yra vienas iš svarbiausių ir didžiausią reikšmę turinčių statybos etapų, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą pamatų tipą. Priimti sprendimą, kokį pamato tipą pasirinkti ir kaip jį įrengti, be specialisto pagalbos nereikėtų. Tik jis gali teisingai įvertinti pastato apkrovas į pamatų pagrindą – gruntą. Pašalinės konsultacijos su pažįstamais ar statybininkais neturėtų įtakoti, kokie pamatai jūsų namui reikalingi, tuo labiau, kad statomą namą laiko ne pamatas, o gruntas, ant kurio įrengiamas pamatas. Kuo tas gruntas silpnesnis, tuo didesnė tikimybė, kad pamatas „sės“. Dažnai tenka matyti sutrūkinėjusias mūrinio namo sienas, tai įtakoja būtent “sėdantys” pamatai. Norint išvengti tokių netikėtumų, reikia apskaičiuoti namo svorį (koks namas bus: karkasinis, mūrinis ar medinis, kokio dydžio, kokios medžiagos bus naudojamos) bei atlikti grunto tyrimus – inžinerinius geologinius tyrinėjimus, kurie suteiks reikalingą informaciją apie grunto tvirtumą, t.y. informacijos apie grunto sandarą – koks jis yra – smėlis, žvyras ar molis, parodys, kur slūgso gruntiniai vandenys, įšalimo gylį. Kiekvieno grunto įšalo gylis yra skirtingas: smėlis - iki 1,20 m, molis ar priemolis - iki 1,50 m. Kiek gruntas įšąla, priklauso ne tik nuo geografinės vietos padėties, bet ir nuo gruntinių vandenų. Temperatūrai tapus minusine, drėgnas gruntas peršąla, ledu tampantis vanduo išsiplečia maždaug 10 proc. ir dėl to vyksta grunto plėtimasis. Žiemą gruntas tarsi mėgina išstumti pamatus iš žemės ir, atvirkščiai, mėgina įtraukti pavasarį, kai tirpsta ledas. Kadangi skirtingose pamatų vietose tai vyksta nevienodai, gali prasidėti pamatų deformacijos ir atsirasti įskilimų. Besiplečiantis gruntas gali pakelti net ir visą pastatą, tačiau skirtingose sklypo vietose skirtingu intensyvumu. Norint užkirsti kelią šiam procesui, reikia tinkamai išlieti pamatus. Nustačius grunto atsparumą, galima sužinoti, kokį svorį jis gali atlaikyti, o tada jau galima rinktis pamatų tipą. Netgi renkantis kartotinį (tipinį) projektą kiekvienu atveju pamatus reikia paskaičiuoti iš naujo, pagal jūsų sklypo atliktus inžinerinius geologinius tyrimus, nors perkant tokius projektus pamatai jau būna paskaičiuoti. Tai kainuos papildomai, bet būtina, nes jei kaimyno namas stovi gerai, dar nereiškia kad šalia gerai stovės ir jūsiškis.

Stogo kainą įtakojantys elementai

• stogo laikančiosios konstrukcijos sudėtingumas (sunkioms dangoms reikia stipresnių konstrukcijų, o kai kurioms - net tvirto ištisinio pakloto).

• klojamos stogo dangos medžiagų apdorojimo (pvz. pjaustymo) sudėtingumas, reikalinga įranga ir tokiems darbams sugaištamas laikas

• stogo dangos klojimo ir stogo priedų sumontavimo greitis. Jei yra stoglangių ir erkerių, daug kaminų arba stogo nuolydis didelis, įrengimo darbai gali užtrukti ilgiau nei įprastai.

• stogo priedų (tvirtinimo elementų, vėjalenčių, karnizų, kraigų ir t.t.) kaina Priedų (pvz., lankstinių), lietaus nuvedimo sistemos dalių ir stogų saugos elementų (pvz., kopėčių ir sniego užtvarų), kurių reikia stogui užbaigti, kiekis gali skirtis, todėl išlaidos šiems elementams priklauso nuo kiekvieno stogo konfigūracijos.

Todėl bendras stogo įrengimo išlaidas reikia įvertinti atskirai, atsižvelgiant į kiekvieną stogo projektą, pasirinktą stogo dangos tipą ir kitus aukščiau išvardintus aspektus. Bandant rasti ekonomiškiausią sprendimą, nerekomenduojama stogo dangą rinktis atsižvelgiant vien tik į stogo dangos kvadratinio metro kainą. Neretai pasitaiko atvejų, kai stogo dangos kvadratinio metro kaina maža, bet sudėjus reikalingų papildomų medžiagų ir įrengimo darbų kainą ekonomijos nėra.

Kokia namo statybos kaina 1m2?

Gyvenamo namo statybos 1m2 kaina  +- 350eur. Į kainą įskaičiuotas  dokumentacijos tvarkymas, namo pamatai, lppk sienų, perdangos, stogo įrengimas. Kainos tikslinamos užsakymo metu.

Dokumentacija
Namo projekto derinimas pagal sklypo vietovę;
Statybos leidimo įsigyjimas;
Namo konstrukcinio darbo projekto padarymas (pagal atliktus geologinius tyrimus);
Pranešimas statybos inspekcijai apie pradėtus statybos darbus;

Namo statybos darbai su medžiagomis:

  • Namo ašių nužymėjimas;
  • Plokštuminių pamatų įrengimas;
  • Nešančių išorės ir vidaus sienų montavimas ("LPPK");
  • Pertvarų montavimas ("LPPK");
  • Stogo, perdangos,laiptų konstrukcijų montavimas("LPPK");

Kadangi energinio naudingumo reikalavimai aukšti, klasikinės statybos sprendiniai rinkai tampa ne tokie patrauklūs ir priimtini. Kad NP5 rastų išskirtinių alternatyvių sprendimų ir sumažintų poveikį aplinkai, kad neprarastų architektūrinio išraiškingumo ir ne tik paspartintų statybas, bet ir sumažintų kainas, bendrovė pasitelkė vieną iš klasikinės statybos alternatyvų – lengvąsias plonasienes plieno konstrukcijas.

LPPK – tai šaltai suformuotos, t. y. valcuotos, lengvos plonasienių skerspjūvio profiliuočių konstrukcijos.

Šie plonasieniai plieniniai profiliai yra medinių konstrukcijų analogai dėl savo lengvumo, greito surinkimo statybos objektuose ir montavimo paprastumo. Lengvųjų plonasienių plieno konstrukcijų, taip pat kaip ir iš blokelių pastatytų, geometriniai matmenys eksploatavimo metu nekinta. Be to, pastatas visą eksploatavimo laikotarpį išlieka tvarus ir sandarus. Konstrukcijų savybės ir parinktys architektams suteikia laisvę, todėl gyventojams tai užtikrina geresnę gyvenimo kokybę. Ventiliuojamo fasado sienos, atitinkančios A++ reikalavimus, yra plonesnės už įprastines konstrukcijas, todėl išnaudojamas didesnis bendrasis vidaus patalpų plotas. Naudojamas plienas yra 100 % perdirbama medžiaga. Dėl šios priežasties neeikvojami gamtos ištekliai ir nėra atliekų. Konstrukcijos atitinka žiedinės ekonomikos principus ir yra lengvai transportuojamos. Kadangi pamatams taikomi mažesni reikalavimai, LPPK priskiriama tvariajai statybai.

 

Namų projektai, statyba

Reikia pagalbos?
O gal turite klausimų?

Jus aptarnaus įmonės konsultantas

Palikti žinutę
Reikia pagalbos?

D.U.K.

Kaip įsigyti namo projektą?

Radote patinkanti namo projektą namuprojektas.lt namaiprojektai.lt nps-projektai.lt Apie patikusį projektą informacijos gausite atsiuntę užklausimo formą, užsisakę elektroniniu paštu info@nps-projektai.lt ar tiesiog paskambinę telefonu +37060692737.

Jeigu kartotinio projekto užsakymą pateiksite  telefonu arba elektroniniu paštu, mums reikės žemiau nurodytų duomenų ir skenuotų dokumentų kopijų:
1. Žemės sklypo savininko vardas, pavardė (jei keli savininkai – jų vardai, pavardės), asmens kodas.
2. Gyvenamoji vieta.
3. Kontaktinis telefono numeris.
4. Dokumentų kopijų: nuosavybės dokumentų, sklypo plano, topografinės nuotarukos.
Duomenys bus reikalingi sudarant projekto pirkimo sutartį, taip pat  įsitikinti, ar jūsų pasirinktas namo projektas tinka jūsų sklypui.

Paruoštą projektą išsiunčiame  per kurjerį arba paštu Jūsų nurodytu adresu. Projekto įsigyjimo metu nėra būtina pas mus atvykti, tačiau,  jeigu projektą norite  pasiimti  patys, galite atvykti pas mus adresu: J. Jablonskio 16 (Šiaulių arena IVa), Šiauliai.

Statybos leidžiančio dokumento išėmimas (Techninio darbo projekto parengimas)
Norint statyti gyvenamą namą  Jums reikalingas statybą leidžiantis dokumentas. Užsakant šią paslaugą reikalingi dokumentai:

1. Specialieji architektūriniai reikalavimai (užpidyti prašymą galite vietos savivaldybės architektūros-urbanistikos skyriuje);
2. Žemės sklypo nuosavybės dokumentai;
3. Žemės sklypo planas;
4. Statinių nuosavybės dokumentai (jei sklypas užstatytas statiniais);
5. Statinių kadastrinių matavimų byla (jei sklypas užstatytas statiniais);
6. Bendrasavininkų sutikimai (jei sklypas  priklauso keliems sąvininkams);
7. Žemės sklypo topografinė nuotrauka (užsakyti galima pas matininkus, galioja 1 metus);
8. Inžinerinių tinklų prisijungimo sąlygos (Eso, Teo, miesto vandentiekis, kanalizacija, dujos) .

Statybą leidžiantį dokumentą išimame visoje Lietuvoje.

Statybos darbų kaina?

Statybų paslaugos kainą galima sužinoti atsiuntus mums gyvenamojo namo techninį darbo projektą su medžiagų kiekiais. Kelių dienų bėgyje Jums bus atsiųsta namo statybos darbų atlikimo sąmata Vilniuje,Šiauliuose ar Šiaulių, Vilniaus regione. Statybos paslaugų kainos.

Kadangi energinio naudingumo reikalavimai aukšti, klasikinės statybos sprendiniai rinkai tampa ne tokie patrauklūs ir priimtini. Kad NP5 rastų išskirtinių alternatyvių sprendimų ir sumažintų poveikį aplinkai, kad neprarastų architektūrinio išraiškingumo ir ne tik paspartintų statybas, bet ir sumažintų kainas, bendrovė pasitelkė vieną iš klasikinės statybos alternatyvų – lengvąsias plonasienes plieno konstrukcijas.

LPPK – tai šaltai suformuotos, t. y. valcuotos, lengvos plonasienių skerspjūvio profiliuočių konstrukcijos.

Šie plonasieniai plieniniai profiliai yra medinių konstrukcijų analogai dėl savo lengvumo, greito surinkimo statybos objektuose ir montavimo paprastumo. Lengvųjų plonasienių plieno konstrukcijų, taip pat kaip ir iš blokelių pastatytų, geometriniai matmenys eksploatavimo metu nekinta. Be to, pastatas visą eksploatavimo laikotarpį išlieka tvarus ir sandarus. Konstrukcijų savybės ir parinktys architektams suteikia laisvę, todėl gyventojams tai užtikrina geresnę gyvenimo kokybę. Ventiliuojamo fasado sienos, atitinkančios A++ reikalavimus, yra plonesnės už įprastines konstrukcijas, todėl išnaudojamas didesnis bendrasis vidaus patalpų plotas. Naudojamas plienas yra 100 % perdirbama medžiaga. Dėl šios priežasties neeikvojami gamtos ištekliai ir nėra atliekų. Konstrukcijos atitinka žiedinės ekonomikos principus ir yra lengvai transportuojamos. Kadangi pamatams taikomi mažesni reikalavimai, LPPK priskiriama tvariajai statybai.

 

Kiek kainuoja individualus projektavimas?

Individualaus statinio projekto ir jo suderinimo kaina priklauso nuo  statybos vietos, pastato dydžio, techninio projekto sudėties, kokių projekto dalių reikia ir jų sudėtingumo. Namų projektų orentacinė architektūrinės-statybinės dalies  projektavimo darbų kaina yra nuo 20 eur už 1m2 grindų ploto, tačiau kiekvienu atveju kainą nustatome individualiai.

Jeigu turite klausimų, skambinkite +37060692737, rašykite info@nps-projektai.lt, padėsime rasti geriausią sprendimą.

Gauname statybos leidimus visoje Lietuvoje.

Į ką atkreipti dėmesį perkant sklypą?

Į ką atkreipti dėmesį perkant sklypą? 
bendra informacija yra rekomendacinio pobūdžio. 

Sklypo VIETA yra vienas esminių dalykų, nustatančių sklypo vertę.
Perkant sklypą reikia įvertinti:
koks susisiekimas su miestu?, kokia privažiavimo kelių būklė statybiniai tecnikai, statybos laikotarpiu, kokios kelio perspektyvos gyvenant žiemą ar rudenį?, kur yra artimiausia  darželis, mokykla, ar kursuoja viešasis transportas, kur artimiausia parduotuvė?
 
Pagrindinai DOKUMENTAI:
Nuosavybės dokumentas (atkreipkite dėmesį, koks žemės naudojimo būdas ir pobūdis? Kokie yra sklypo naudojimo apribojimai, servitutai?), sklypo planas (svarbu - apsaugos zonos, apribojimai, servitutai per sklypą), topo nuotrauka gali ir nebūti, detalusis planas (jei jis buvo rengtas, būtina atkreipti dėmesį į pagrindinį  ir inžinerinį brėžinius. Jei nebuvo rengtas, pasižiūrėkite pagal sklypo vietovę galiojančius bendruosius, specialiuosius planus. Jų ieškoti reikėtų internetiniame savivaldybės puslapyje, kuriai priklauso jūsų sklypas.

Sklypo GRUNTAS:
Perkant sklypą svabu įverinti, ar sklype neauga pelkiniai augalai, ar nėra šlapia, ar aplinkinių sklypų atžvilgiu nėra žemiausia sklypo vieta. Labai svarbu išsiaiškinti, koks yra gruntas: pasiklausiti aplinkinių kaimynų (jei yra),  numatomoje namo vietoje su kastuvu iškasti 1,2m duobę ir jei gruntas kelia įtarimų, o rimtai galvojate pirkti sklypą, verta pasidaryti geologinį tyrimą, kuris preliminariai kainuoja apie  290 eur. Nuo to priklauso, kokie pamatai bus projektuojami. Jei gruntas prastas, t.y. nėra "kieto pagrindo", pamatai kainuos dvigubai brangiau (gali būti ir brangiau), nei įprasti pamatai. Tokio pobūdžio informaciją būtų geriau žinoti prieš nusiperkant sklypą, nei netikėtai sužinoti pradedant statybas.
 
Sklypo ORIENTACIJA pagal pasaulio kryptis.
Optimaliausia, kai įmanoma namo garažą ar automobilio stoginę suprojektuoti iš šiaurinės pusės, o, pavyzdžiui, miegamuosius iš rytinės ar vakarinės pusės,  svetainę iš pietinės ar vakarinės pusės ir tt.. Tada  į visas gyvenamąsias patalpas saulė pro langus pateks skirtingu laiku.  Tačiau tai projektuojama individualiai pagal sklypo padėtį bei užsakovo pageidavimus.

Inžineriniai TINKLAI
Inžineriniai tinklai yra vienas esminių dalykų, nustatančių sklypo vertę. Ar yra pažymėti esami tinklai reiktų žiūrėti topografinėje nuotraukoje. Ji turėtų būti daryta ne seniau, nei prieš metus. Joje  atkreipkite dėmesį, ar yra tinklų atvadai (kanalizacijos šulinukas, elektros įvadinė dėžutė) įvesti į jūsų sklypą. Jei vandentiekis parodytas gatvėje ar kažkur netoliese reiktų pasidomėti kam priklauso tas tinklas, ir ar bus galima prie jo prisijungti. Pagrindinis dalykas  yra, ar tinklai  topografinėje nuotraukoje, pažymėti kaip esami ar detaliajame plane ar kitokiame projekte kaip projektuojami ar planuojami tinklai. Jei inžineriniai tinklai projekte planuojami ar projektuojami, reiktų pasidomėti, kada planuojamas realus inžinerinių tinklų atvedimas ir, kas jį finansuoja (nes tai gali būti ir po 20 ar daugiau metų, jei nenumatoma miesto, miestelio plėtra į tą pusę, kur yra jūsų sklypas).

Jeigu perkate sklypą be inžinerinių tinklų - ši dalis jums mažiau aktuali, tik verta pasidomėti, kokios perspektyvos laukia pasirinktos vietovės. Tada visą dėmesį sutelkti į elektros įvadą į sklypą. Jei jo nėra prie sklypo ribos, pasidomėkite, kur arčiausiai yra transformatorinė. Jeigu jos nėra - domėkites elektros įvedimo projektu, terminais. Geriausia tai daryti elektrą tiekiančioje įmonėje. Jeigu elektros nėra, pagalvokite, kaip gaminsite elektrą statybos metu, ar įmanoma statybos laikotarpiui laikinai pasijungti elektrą. Jeigu vandentiekio ir kanalizacijos tinklai tik planuojami, tada reiktų naudotis vietiniais inžineriniais tinklais -  šachtiniu šuliniu ar giluminiu gręžiniu,  sertifikuota nuotekų kaupimo talpa, ir, jei yra galimybė suprojektuoti vietinius valymo įrengimus (tai padaryti paprasčiau kai šalia sklypo yra upelis, melioracijos griovys, sklypas didesnis nei 15 arų, kai tai numatyta detaliajame plane ). Dujotekis rečiausiai pasitaikantis inžinerinis tinklas.   Dujų tiekimo įmonėje pasidomėkite. kur yra artimiausia dujų atšaka (jei pardavėjas sako ,kad dujos šalia) ir, kiek kainuos įvadas į jūsų namą.

DRENAŽINIAI vamzdžiai  labai dažnai pasitaiko  rajoniniuose sklypuose . Tą matysite tik topo nuotraukoje, o jei jos nėra, informacijos galite  gauti melioracijos skyriuje arba savivaldybėje pagal  jūsų sklypo buvimo vietą . Jeigu drenažas yra - reikia atkreipti dėmesį: koks diametras ir ar jis neina per numatomos statybos vietą. 100mm ir didesnio diametro drenažą paprastai draudžiama naikinti, o apvedimai brangiai kainuoja, bet jie būtini. Patikslintos drenažo linijos apsaugos zona - 5 m, projektinės -15 m. Apsaugos zonoje statyti negalima, bet galima patikslinti, o patikslinus drenažo vietą nežinia į kurią pusę ji pasistums.
Jei visus punktus įvertinote ir ruošiatės pirkti sklypą prieš pasirašydami pirkimo sutartį įvertinkite ar viskas, kas yra žadama pardavėjo yra įtraukta į sutartį . Taip pat darbų atlikimo terminai ir atsakomybė.
 
Jei sklypas yra Šiaulių mieste ar Šiaulių rajone, mūsų įmonė gali suteikti išsamią informaciją apie jūsų pasirinktą sklypą. Jeigu sklypą norite įsigyti kituose Lietuvos mietuose ir rajonuose galime  pakonsultuoti, o geriausia užeiti pas vietinį architektą ar į  savivaldybę.

Ar galiu, dirbdamas užsienyje, pastatyti namą Lietuvoje?

Taip, mes teikiame šią paslaugą. Jums tik reikia paskirti techninį prižiūrėtoją. kuris prižiūrės statybos eigą ir kokybę, pagal iš anksto sudarytą darbų grafiką. Statybos darbus atliekame tik Šiaulliuose Vilniuje ir Šiaulių, Vilniuas rajonuose.

Pasiruošimas statybai ką reikia žinoti?

Naujų statinių statybos statybviečių ruošimo darbai yra:

- teritorijos valymas (esamų statinių griovimas, komunikacijų perkėlimas, medžių ir krūmų pjovimas bei kelmų rovimas, dirvožemio nukasimas);
- teritorijos aptvėrimas (jei reikia);
- apsauga nuo paviršinio ir gruntinio vandens;
- geodezijos darbai statybvietėje;
- laikinųjų ir nuolatinių kelių tiesimas, buitinių patalpų ir kitų laikinųjų pastatų statyba, laikinųjų inžinerinių tinklų tiesimas;
- gamtosaugos darbai.

Tinkamo pamatų tipo pasirinkimas

Pamatų montavimas yra vienas iš svarbiausių ir didžiausią reikšmę turinčių statybos etapų, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą pamatų tipą. Priimti sprendimą, kokį pamato tipą pasirinkti ir kaip jį įrengti, be specialisto pagalbos nereikėtų. Tik jis gali teisingai įvertinti pastato apkrovas į pamatų pagrindą – gruntą. Pašalinės konsultacijos su pažįstamais ar statybininkais neturėtų įtakoti, kokie pamatai jūsų namui reikalingi, tuo labiau, kad statomą namą laiko ne pamatas, o gruntas, ant kurio įrengiamas pamatas. Kuo tas gruntas silpnesnis, tuo didesnė tikimybė, kad pamatas „sės“. Dažnai tenka matyti sutrūkinėjusias mūrinio namo sienas, tai įtakoja būtent “sėdantys” pamatai. Norint išvengti tokių netikėtumų, reikia apskaičiuoti namo svorį (koks namas bus: karkasinis, mūrinis ar medinis, kokio dydžio, kokios medžiagos bus naudojamos) bei atlikti grunto tyrimus – inžinerinius geologinius tyrinėjimus, kurie suteiks reikalingą informaciją apie grunto tvirtumą, t.y. informacijos apie grunto sandarą – koks jis yra – smėlis, žvyras ar molis, parodys, kur slūgso gruntiniai vandenys, įšalimo gylį. Kiekvieno grunto įšalo gylis yra skirtingas: smėlis - iki 1,20 m, molis ar priemolis - iki 1,50 m. Kiek gruntas įšąla, priklauso ne tik nuo geografinės vietos padėties, bet ir nuo gruntinių vandenų. Temperatūrai tapus minusine, drėgnas gruntas peršąla, ledu tampantis vanduo išsiplečia maždaug 10 proc. ir dėl to vyksta grunto plėtimasis. Žiemą gruntas tarsi mėgina išstumti pamatus iš žemės ir, atvirkščiai, mėgina įtraukti pavasarį, kai tirpsta ledas. Kadangi skirtingose pamatų vietose tai vyksta nevienodai, gali prasidėti pamatų deformacijos ir atsirasti įskilimų. Besiplečiantis gruntas gali pakelti net ir visą pastatą, tačiau skirtingose sklypo vietose skirtingu intensyvumu. Norint užkirsti kelią šiam procesui, reikia tinkamai išlieti pamatus. Nustačius grunto atsparumą, galima sužinoti, kokį svorį jis gali atlaikyti, o tada jau galima rinktis pamatų tipą. Netgi renkantis kartotinį (tipinį) projektą kiekvienu atveju pamatus reikia paskaičiuoti iš naujo, pagal jūsų sklypo atliktus inžinerinius geologinius tyrimus, nors perkant tokius projektus pamatai jau būna paskaičiuoti. Tai kainuos papildomai, bet būtina, nes jei kaimyno namas stovi gerai, dar nereiškia kad šalia gerai stovės ir jūsiškis.

Stogo kainą įtakojantys elementai

• stogo laikančiosios konstrukcijos sudėtingumas (sunkioms dangoms reikia stipresnių konstrukcijų, o kai kurioms - net tvirto ištisinio pakloto).

• klojamos stogo dangos medžiagų apdorojimo (pvz. pjaustymo) sudėtingumas, reikalinga įranga ir tokiems darbams sugaištamas laikas

• stogo dangos klojimo ir stogo priedų sumontavimo greitis. Jei yra stoglangių ir erkerių, daug kaminų arba stogo nuolydis didelis, įrengimo darbai gali užtrukti ilgiau nei įprastai.

• stogo priedų (tvirtinimo elementų, vėjalenčių, karnizų, kraigų ir t.t.) kaina Priedų (pvz., lankstinių), lietaus nuvedimo sistemos dalių ir stogų saugos elementų (pvz., kopėčių ir sniego užtvarų), kurių reikia stogui užbaigti, kiekis gali skirtis, todėl išlaidos šiems elementams priklauso nuo kiekvieno stogo konfigūracijos.

Todėl bendras stogo įrengimo išlaidas reikia įvertinti atskirai, atsižvelgiant į kiekvieną stogo projektą, pasirinktą stogo dangos tipą ir kitus aukščiau išvardintus aspektus. Bandant rasti ekonomiškiausią sprendimą, nerekomenduojama stogo dangą rinktis atsižvelgiant vien tik į stogo dangos kvadratinio metro kainą. Neretai pasitaiko atvejų, kai stogo dangos kvadratinio metro kaina maža, bet sudėjus reikalingų papildomų medžiagų ir įrengimo darbų kainą ekonomijos nėra.

Kokia namo statybos kaina 1m2?

Gyvenamo namo statybos 1m2 kaina  +- 350eur. Į kainą įskaičiuotas  dokumentacijos tvarkymas, namo pamatai, lppk sienų, perdangos, stogo įrengimas. Kainos tikslinamos užsakymo metu.

Dokumentacija
Namo projekto derinimas pagal sklypo vietovę;
Statybos leidimo įsigyjimas;
Namo konstrukcinio darbo projekto padarymas (pagal atliktus geologinius tyrimus);
Pranešimas statybos inspekcijai apie pradėtus statybos darbus;

Namo statybos darbai su medžiagomis:

  • Namo ašių nužymėjimas;
  • Plokštuminių pamatų įrengimas;
  • Nešančių išorės ir vidaus sienų montavimas ("LPPK");
  • Pertvarų montavimas ("LPPK");
  • Stogo, perdangos,laiptų konstrukcijų montavimas("LPPK");

Kadangi energinio naudingumo reikalavimai aukšti, klasikinės statybos sprendiniai rinkai tampa ne tokie patrauklūs ir priimtini. Kad NP5 rastų išskirtinių alternatyvių sprendimų ir sumažintų poveikį aplinkai, kad neprarastų architektūrinio išraiškingumo ir ne tik paspartintų statybas, bet ir sumažintų kainas, bendrovė pasitelkė vieną iš klasikinės statybos alternatyvų – lengvąsias plonasienes plieno konstrukcijas.

LPPK – tai šaltai suformuotos, t. y. valcuotos, lengvos plonasienių skerspjūvio profiliuočių konstrukcijos.

Šie plonasieniai plieniniai profiliai yra medinių konstrukcijų analogai dėl savo lengvumo, greito surinkimo statybos objektuose ir montavimo paprastumo. Lengvųjų plonasienių plieno konstrukcijų, taip pat kaip ir iš blokelių pastatytų, geometriniai matmenys eksploatavimo metu nekinta. Be to, pastatas visą eksploatavimo laikotarpį išlieka tvarus ir sandarus. Konstrukcijų savybės ir parinktys architektams suteikia laisvę, todėl gyventojams tai užtikrina geresnę gyvenimo kokybę. Ventiliuojamo fasado sienos, atitinkančios A++ reikalavimus, yra plonesnės už įprastines konstrukcijas, todėl išnaudojamas didesnis bendrasis vidaus patalpų plotas. Naudojamas plienas yra 100 % perdirbama medžiaga. Dėl šios priežasties neeikvojami gamtos ištekliai ir nėra atliekų. Konstrukcijos atitinka žiedinės ekonomikos principus ir yra lengvai transportuojamos. Kadangi pamatams taikomi mažesni reikalavimai, LPPK priskiriama tvariajai statybai.

 

Mobili www.namustatybos.lt versija